Proje Açıklaması

Asfalt Üretim Plent Endüstriyel Otomasyon

SIEMENS Safety Integrated Emniyet Çözümleri

Emniyetli makineler ve sistemler üretmenin hızlı ve kolay yolu…

Makine üreticileri ve sistem operatörlerinin öncü konseptimizden faydalanmalarını sağlayan Safety Integrated uygulamasıyla, optimum makine emniyetine en kısa yoldan ulaşın. Safety Integrated, emniyet teknolojilerini standart otomasyon sistemlerine entegre eder; mühendislik maliyetlerini düşürür; fabrikaların güvenli ve verimli bir şekilde işletilmesini sağlar ve daha yüksek düzeyde erişilebilirlik sunar.

Neden emniyet? Makine emniyeti bir zorunluluktur!

Makine üreticileri ve operatörler, yasalar gereği kişilerin ve çevrenin emniyetini temin etmekle yükümlüdür. Diğer bir deyişle, üretilen veya kullanılan makinelerin ister yeni, ister kullanılmış olsun emniyetli olması gerekir. “Standartlar ve Direktifler” bölümünde hangi yasal gereksinimlerin karşılanması gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Fonksiyonel emniyetin basit ve hızlı bir şekilde hayata geçirilmesi

Safety Integrated uygulamasıyla, makine ve sistemlerin fonksiyonel emniyetine dair tüm gereksinimlere cevap veren ve kontrol, sürücü ve anahtarlama teknolojilerinden oluşan, dünyanın en özel ve en kapsamlı ürün portföyünü sunuyoruz. Safety Integrated, emniyet teknolojilerinin standart otomasyon konseptlerine sorunsuz bir şekilde entegre edilmesine yardımcı olur. Bu durum, hem makine üreticileri hem de sistem operatörleri için kesin avantajlar sağlar: Büyük oranda azalan mühendislik masrafları ve erişilebilirlik ve sistem istikrarında artış. Sonuçta tüm bunlar, Safety Integrated uygulamasının güvenli ve verimli makinelerin kullanımını belirgin ölçüde kolaylaştırdığı ve hızlandırdığı anlamına gelir.

Safety Integrated uygulamasıyla kişilerin, makinelerin ve çevrenin güvenli bir şekilde korunmasını tercih ediyor ve maksimum ve sürdürülebilir verimlilik ve esneklikten faydalanıyorsunuz!

Fonksiyonel emniyet, aynı zamanda sizi yüksek maliyetlerden korur!

Bir makinenin en başından itibaren neden olabileceği riskleri önlemek için somut ekonomik gerekçeler söz konusudur:

  • Kişisel yaralanmaların sonucunda yapılan doğrudan masrafların (tıbbi bakım için yapılacak masraflar, ödenecek maaş ve tazminatlar vb.) önlenmesi
  • Kişisel yaralanmaların sonucunda yapılan dolaylı masrafların (standartlara uyulmadığı için ödenecek cezalar, onarım masrafları vb.) önlenmesi
  • Artan makine kullanımı sayesinde yüksek verimlilik: Planlanmamış arızalarda azalma ve daha düzgün üretim süreleri ve iş akışları
  • Sistemlerin hizmet ömründe uzama
  • Makinelerin artan ihracat kapasitesi sayesinde global çapta yüksek düzeyde rekabet edebilirlik

Fail-Safe Haberleşme

Siemens Safety Integrated Fail-Safe Haberleşme

Emniyet teknolojilerinde haberleşme:
kanıtlanmış standartlara dayalı verimlilik

Safety Integrated konsepti, fail-safe haberleşeme için hem denenmiş ve test edilmiş AS Arabirimi ve PROFIBUS gibi, hem endüstriyel şebeke sistemlerini hem de emniyetli ve verimli makine ve sistemler için IWLAN aracılığıyla kablosuz ve fail-safe gibi yeni yaklaşımlara imkan veren PROFINET isimli, yenilikçi Endüstriyel Ethernet standardını kullanır.

Tüm haberleşme çözümlerinde emniyet ile ilgili veriler, kurulum ve ayarlama açısından zamandan büyük oranda tasarruf sağlamak amacıyla, zaten mevcut olan standart veri yolu aracılığıyla iletilir. Emniyetli I/O modülleri, standart modüller ile birleştirilebilir ve emniyet verileri, standart düzeyde diagnostik amaçlar doğrultusunda yeniden kullanılabilir.

Onaylı Ürünler

Siemens Safety Integrated Onaylı Ürünler

Makine emniyeti için sunduğumuz ürün portföyümüz

Otomasyon sektöründe trend belirleyici ve inovasyon lideri olan Siemens, kontrolör, sürücü ve endüstriyel kontrol sistemlerinden oluşan, dünyanın en kapsamlı ve en benzersiz ürün portföyüne sahiptir: Safety Integrated. Bu konsept, makine ve sistemlerin fonksiyonel emniyetine ilişkin tüm gereksinimleri karşılar.

Safety Integrated konsepti, emniyet teknolojilerinin Totally Integrated Automation (TIA) platformuna uygun olarak istikrarlı bir şekilde hayata geçirilmesini gerektirir. Bu, bir taraftan emniyet-teknik fonksiyonların standart ürünlerimize doğrudan entegrasyonuyla, diğer taraftan da emniyet teknolojilerinin standart otomasyon sistemlerine sürekli ve kolay bir şekilde entegrasyonu ile gerçekleştirilir. Bu durumda da, makine üreticileri ve sistem operatörleri için ortaya çıkan avantajlar özellikle ekonomik açıdan bakıldığında benzersiz büyüklüktedir.